Kurs pedagogiczny

dla instruktorów praktycznej nauki zawodu przez Internet


uprawnia do przyjęcia uczniów na praktyczną naukę zawodu
najbliższa edycja kursu: od 06.03 do 15.03.2023 r.
całkowicie legalnie, posiadamy zgodę Kuratora Oświaty sprawdź
wymagania wstępne do rozpoczęcia kursu sprawdź
zaświadczenie takie samo jak w kursie stacjonarnym
cena za kurs - 799 zł
Najniższa cena w ciągu 30 dni: 799 zł brutto

Zadzwoń i dowiedz się więcej

503 502 626


Zapisy wstępne na kurs

Zapis wstępny nie oznacza obowiązku zakupu. Po wysłaniu formularza skontaktujemy się z Państwem w celu omówienia kolejnych kroków. Przed zapisem upewnij się, że spełniasz wymagania wstępne do rozpoczęcia kursu


   

  Kurs zgodny z nowymi przepisami (z września 2019)

  Dla kogo adresowany jest kurs pedagogiczny?

  Kurs przeznaczony jest dla mistrzów, właścicieli i pracowników zakładów usługowych, rzemieślniczych i produkcyjnych chcących przyjąć pracowników młodocianych
  (Kurs nie przygotowuje do uczenia w szkole!)
  Aby podejść do kursu należy spełniać wymagania wstępne.

  (SPRAWDŹ) Wymagania wstępne dla uczestnika kursu

  Co daje ukończenie kursu?

  Ukończenie kursu umożliwia przyjmowanie praktykantów na praktyczną naukę zawodu w zakładach usługowych (fryzjerskich, kosmetycznych, krawieckich), restauracjach, hotelach, sklepach, zakładach produkcyjnych i innych.


  Posiadamy certyfikat SUS 2.0, który potwierdza, iż firma
  Centrum Kształcenia Prymus oferuje najwyżej jakości usługi szkoleniowe

  Legalność kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

  Centrum Kształcenia Prymus to niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego i praktycznego. Jesteśmy doświadczoną firmą, która istnieje na rynku od 17 lat. Oprócz kursów e-learningowych prowadzimy również stacjonarne szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych. 

  Oferowany kurs jest w pełni legalny, posiadamy zgodę (nr zgody: ŁKO. DSI. 5536.113.26.2019.HB)
  na organizację kursu od Łódzkiego Kuratora Oświaty

  Podstawa prawna na podstawie której organizujemy kurs pedagogiczny:

   

   
  300

  Wydanych zaświadczeń


  17

  Lat na rynku


  60

  Edycji kursu


   
   

  O nas

  Poznaj zalety naszej firmy
  Mamy doświadczenie w realizacji szkoleń przez Unię Europejską.
  Owocnie współpracujemy z Urzędami Pracy i Ośrodkami Pomocy Społecznej
  Prowadzimy szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych
  Mamy doświadczenie w przeprowadzaniu kursów e-learningowych.

  Jesteśmy na rynku już od 19 lat. Przeszkoliliśmy ponad 5000 osób!

  Posiadamy wykwalifikowaną kadrę trenerską. Szkolenia prowadzone są na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym. Prowadzimy szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych. W naszej ofercie znajdują się szkoły dla dorosłych, to jest Liceum Ogólnokształcące o dwuletnim i trzyletnim cyklu nauczania oraz Szkoły Policealne kształcące w zawodach: technik farmacji, technik rolnik, opiekun medyczny, technik administracji oraz technik masażysta.

  Dowiedz się więcej

  Kurs pedagogiczny krok po kroku

  Dowiedz się jak krok po kroku wyglądają kolejne etapy realizacji kursu:

  Centrum Kształcenia Prymus
  ul. Polna 34, 99-200 Poddębice


  Kurs Pedagogiczny Online dla Instruktorów praktycznej Nauki Zawodu

  Internetowy kurs pedagogiczny przeznaczony jest dla osób, które ubiegają się o uzyskanie prawa do nauczania zawodu i chcą zdobyć kwalifikacje pedagogiczne. Na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu przez Internet możesz zapisać się w każdej chwili! Kurs pedagogiczny online jest formą przygotowania pedagogicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu. Przygotowuje on do pracy z młodzieżą jak i osobami dorosłymi. Podstawowym celem kursu jest przygotowanie słuchaczy do pracy dydaktyczno – wychowawczej. Dodatkowo można nauczyć się między innymi praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy oraz innych pozaszkolnych form nauczania. Ukończenie kursu pedagogicznego jest warunkiem do przyjmowania uczniów, praktykantów w zakładach usługowych. Na przykład w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych, krawieckich i wielu innych oraz placówkach handlowych sklepach i zakładach produkcyjnych.

  Dla kogo kurs pedagogiczny online?

  Adresatami kursu dla instruktorów praktycznej nauki zawodu mogą być wszystkie osoby zainteresowane w/w tematyką, w szczególności: pracownicy lub właściciele zakładów usługowych prowadzący zajęcia praktyczne z uczniami, opiekunowie praktyk zawodowych itd.

  Wymagania wstępne dostępne są pod tym adresem: https://kurspedagogiczny.pl/wymagania-wstepne-dla-kandydatow-na-kurs/

  Jak przebiega nauka

  Program kursu pedagogicznego obejmuje w sumie 48 godzin dydaktycznych, w tym 5 godzin zajęć z podstaw pedagogiki ze szczególnym uwzględnieniem pedagogiki pracy, 8 godzin elementów psychologii w komunikacji i relacjach „instruktor – osoba ucząca się”, 27 godzin metodyki praktycznej nauki zawodu oraz 8 godzin umiejętności dydaktycznych. Zajęcia dydaktyczne odbywają się w systemie online na platformie e-learningowej. Słuchacz w trakcie kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu uzyskuje wiedzę dotyczącą rozwoju człowieka i osobowości oraz procesów motywacyjnych. Uczestnik kursu pedagogicznego zapoznaje się z podstawowymi pojęciami pedagogicznymi i metodami nauczania oraz nabywa umiejętności metodyczne. Absolwenci otrzymają przygotowanie pedagogiczne do prowadzenia praktycznej nauki zawodu z uczniami i dorosłymi realizującymi program nauczania w wybranym zawodzie.

  Czy internetowy kurs jest legalny?

  Internetowy kurs dla instruktorów praktycznej nauki zawodu przeprowadzony jest na podstawie zgody Kuratora Oświaty w Łodzi na przeprowadzanie kursu. Program kursu pedagogicznego opracowano zgodnie z wzorem określonym w załączniku do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu.

  Organizator kursu wydaje uczestnikom kursu zaświadczenia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2017r. , poz. 1632 ) oraz zgodnie z programem kursu zatwierdzonym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty nr.

  O nas

  Jesteśmy niepubliczną placówką istniejącą od 2002 roku. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę trenerską. Szkolenia prowadzone są na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym. Prowadzimy szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych. W naszej ofercie znajdują się szkoły dla dorosłych, Licea Ogólnokształcące oraz Szkoły Policealne kształcące w zawodach: technik BHP, technik turystyki wiejskiej, opiekun medyczny, technik administracji i technik usług kosmetycznych. Tworzymy i dostarczamy nauczycielom, szkołom, administracji samorządowej i rządowej profesjonalną ofertę kursów, szkoleń stacjonarnych, ale również i e-learningowych. Postanowiliśmy rozszerzyć działalność o kursy internetowe, w tym kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Zaspokajamy indywidualne potrzeby i podnosimy kompetencje zawodowe. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą w zakresie usług edukacyjnych online.


  Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

  Nasza strona www:
  http://www.ckprymus.pl

  Profesjonalny kurs pedagogiczny online- zdobądź najlepsze kwalifikacje

  Marzysz o zwiększeniu kwalifikacji pedagogicznych? Zależy Ci na zdobyciu praktycznych umiejętności? Świetnie się składa, bowiem trafiłeś we właściwe miejsce! Stawiając na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, połączysz przyjemne z pożytecznym. Po ukończeniu kursu znacznie zwiększysz swoje dotychczasowe kwalifikacje. Oferta dedykowana jest m.in. właścicielom i pracownikom zakładów usługowych, produkcyjnych, którzy chcą przyjąć młodocianych pracowników. Oferowany przez nas kurs pedagogiczny online daje bardzo wiele możliwości, przede wszystkim profesjonalne i kompleksowe przygotowanie zarówno pracodawcom, jak i pracownikom, instruktorom, wykładowcom, zdobycie różnych umiejętności do realizacji dydaktycznych i wychowawczych zadań. Serdecznie zapraszamy!

  Najszybszy kurs pedagogiczny bez wychodzenia z domu

  Zastanawiasz się w jakim celu organizujemy kurs pedagogiczny oraz co obejmuje w swoim zakresie? Otóż, każdy uczestnik kursu pedagogicznego zyskuje szeroką wiedzę nie tylko w zakresie aktów prawnych, przepisów bhp, pedagogicznych i psychologicznych aspektów pracy, ale również umiejętności organizowania zajęć nauki zawodu bądź przyuczenia do wykonywania danej pracy, metod nauczania, planowania pracy a także właściwego realizowania instruktażu i oceniania osiągnięć.

  Co otrzymam po zakończeniu kursu? Należy zaznaczyć, iż każdy absolwent kursu pedagogicznego zdaje egzamin przed Komisją Egzaminacyjną, która powołana jest przez organizatora kształcenia i otrzymuje świadectwo ukończenia kursu. Jeśli chodzi o działania instruktora praktycznej nauki zawodu, najistotniejszy składnik stanowi wiedza w zakresie psychologicznym. Zarówno tematy przystosowania pracy do człowieka, jak i człowieka do pracy, także do pracy w grupie stanowią precyzyjne odzwierciedlenie celu kursu.

  Co wyróżnia nasze kursy pedagogiczne? Przede wszystkim pełna legalność oraz zgoda na organizację kursu wydana przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, atrakcyjna cena oraz czas trwania kursu. Program kursu to 48h dydaktycznych co sprawia, że jest on jednym z najszybszych kursów online. Kursy prowadzone są przez internet w formie e- learningu, co jest bardzo wygodne i komfortowe dla uczestników. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji szkoleń pedagogicznych, dzięki czemu świadczymy usługi najwyższej jakości!

  Instruktor praktycznej nauki zawodu- kto może skorzystać z kursu?

  Dla instruktorów praktycznej nauki zawodu odbycie szkolenia pedagogicznego jest wręcz niezbędne, aby móc rozwijać się zawodowo. Instruktor praktycznej nauki zawodu to osoba, która pragnie szkolić innych, a zwłaszcza młodych pracowników, lecz nie posiada wykształcenia typowo pedagogicznego. Wybierając kurs pedagogiczny online uczestnik dowiaduje się m.in. jak dobrać metodę nauczania oraz zaplanować pracę dydaktyczno- wychowawczą. Oferowany przez nas kurs to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które przyjmują uczniów na praktyki zawodowe do swojej firmy oraz właścicieli wszelkie rodzaju zakładów produkcyjnych i placówek handlowych.

  Ważne! Należy pamiętać, iż są jednak pewne ograniczenia. Otóż, osoba biorąca udział w kursie musi mieć ukończone 18 lat. Co więcej? Powinna również posiadać tytuł przynajmniej mistrza w zawodzie, którego w przyszłości chce nauczać. W przypadku, jeśli dana osoba nie zdobyła wcześniej takiego tytułu, musi okazać dyplom ukończenia technikum, liceum bądź studiów wyższych. Istotny jest także odpowiedni staż pracy, który w zależności od rodzaju ukończonej szkoły wynosi od 3 do 6 lat pracy w zawodzie.

  Fachowiec, nauczyciel a może mentor?

  Czy wiesz, że instruktor praktycznej nauki zawodu to wyjątkowy typ pracownika? Oprócz posiadania fachowej wiedzy teoretycznej i praktycznej, potrafi się nią dzielić i przekazywać ją w zrozumiały i jasny sposób. Instruktor ma bieżący kontakt ze światem biznesu, świetnie zna środowisko produkcyjne oraz rozumie zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa. To właśnie on jest osobą, która wprowadza młodych ludzi w świat pracy. Jest odpowiedzialny m.in. za przygotowanie i realizację programu kształcenia praktycznego w firmie. Jego głównym zadaniem jest przekazania uczniom praktycznej wiedzy, a następnie dokonania jego oceny. Dlatego w tym celu niezwykle przydatna jest umiejętność właściwego udzielania informacji zwrotnej, czyli prościej mówiąc rozmowy z uczniem. Co więcej? Instruktor pełni też rolę wychowawcy, gdyż to właśnie on jest świadkiem zmiany z ucznia mało doświadczonego pracownika w odpowiedzialnego i doświadczonego fachowca.

  Profesjonalny kurs pedagogiczny to to, czego szukasz? Nasza oferta to strzał w 10! Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerską, dzięki czemu kurs od początku do końca prowadzony jest na najwyższym poziomie! Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu to precyzyjna odpowiedź na potrzeby rynku. Z nami szybko i skutecznie podniesiesz swoje kompetencje zawodowe. Nie zastanawiaj się dłużej, już dziś sprawdź naszą ofertę- wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy i uczestnictwa w kursie pedagogicznym online.

  KURS PEDAGOGICZNY FAQ

  Kurs pedagogiczny- czy organizator kursu posiada certyfikat potwierdzający standard usług?

  Oczywiście, Centrum Kształcenia Prymus posiada certyfikat Standard Usług Szkoleniowych, który stanowi potwierdzenie najwyższej jakości naszych usług. Spełniamy szereg wymogów określonych w rozporządzeniach dot. oświaty. Co więcej? Każdy uczestnik kursu pedagogicznego ma pewność, że jest on wartościowy i zwiększy jego wiedzę, umiejętności oraz kwalifikacje.

  Na czym polega kurs pedagogiczny online?

  Kurs internetowy to indywidulany sposób na rozwój zawodowy. Po dołączeniu do kursu możesz wielokrotnie i w dowolnej kolejności przechodzić lekcje, które w nim są zawarte. Są to m.in. wideosamouczki, materiały do pobrania w formie PDF, lekcje tekstowe oraz nagrania audio. Dostęp do materiałów masz do momentu zakończenia danej edycji kursu pedagogicznego.

  Co daje mi kurs pedagogiczny?

  Oferowany przez naszą szkołę kurs pedagogiczny dotyczy m.in. zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, restauracji, hoteli, sklepów, zakładów produkcyjnych, samochodowych, budowlanych oraz innych. Po jego ukończeniu możliwe jest np. nauczanie uczniów szkół zawodowych.

  Kurs pedagogiczny- jak wygląda nauczanie na platformie e- learningowej i jakie są wymogi techniczne?

  Platforma jest w taki sposób skonstruowana, aby żaden z uczestników kursu nie miał problemu z zalogowaniem się oraz przeglądaniem prezentacji, ćwiczeń czy załączników. Do uczestnictwa w kursie niezbędne jest posiadanie komputera PC bądź innego urządzenia, które odtwarza poprawnie dźwięk w formacie MP3 oraz posiada właściwą rozdzielczość ekranu ( nie mniejszą niż 1100 pixeli). W razie jakichkolwiek problemów, zawsze i chętnie służymy pomocą.

  Kurs pedagogiczny instruktora praktycznej nauki zawodu- co daje?

  Kurs daje przede wszystkim kompleksowe przygotowanie pracodawcom i pracownikom, instruktorom, wykładowcom różnych umiejętności do późniejszej realizacji zadań związanych z prowadzeniem praktycznej nauki zawodu m.in. z kursantami, uczniami czy stażystami.

  Kurs pedagogiczny- jakie zadania ma instruktor praktycznej nauki zawodu?

  Obowiązkiem instruktora praktycznej nauki zawodu jest przekazanie uczniom praktycznej wiedzy z zakresu nauczanego przedmiotu oraz realizacja określonych programów nauczania. Celem kursu jest nabycie przez uczniów praktycznych kwalifikacji w wybranym zawodzie.